Bylinkové sirupy

Jejich základem je koncentrovaný výluh z bylin nebo ovoce, slazený a konzervovaný cukrem. Všechny prvotní suroviny jsou sbírány, tříděny a zpracovávány ručně. Sirupy neobsahují konzervanty. Jsou určeny k běžné konzumaci (na domácí limonády nebo šťávy). Léčivé účinky výchozí byliny jsou přirozeně zachovány, neboť výroba je velmi šetrná.Meduňka lékařská tiší bolesti, posiluje nervy, tlumí křeče, upravuje krevní oběh, srdeční činnost a uklidňuje trávicí ústrojí a žlučník. Pomáhá při migrénách a působí jako sedativum, proto se užívá také při stavech úzkosti, nespavosti a psychických poruchách. Má příjemnou chuť a lehce citronovou vůni.
Balení – 0,33 l, cena 50,00 Kč; balení – 1 l – cena 120,00 Kč


Květy lípy působí proti nachlazení, zánětech horních cest dýchacích a horečce. Lipový květ působí proti protizánětlivě, podporuje žaludeční a trávicí činnost, rozpouští hleny a také působí protikřečově a lehce diureticky. Sirup má typickou jakoby medovou chuť, kterou si spojujeme právě s lipovým květem.
Balení – 0,33 l, cena 55,00 Kč


Je vyroben z dobromysli obecné, šalvěje lékařské a mateřídoušky obecné. Tyto byliny působí jako antidepresivum, uvolňují bolesti hlavy z nervového vypětí, při poruchách spánku nebo jako doplněk při nemocech nervového systému. Jsou silným uvolňujícím prostředkem při svalových křečích. Byliny v této kombinaci jsou pomáhají k uklidnění a klidnému spánku.
Balení – 0,33 l, cena 60,00 Kč


Máta peprná pomáhá při poruchách trávení (nadýmání, křeče, nechutenství), tlumí také bolesti hlavy či migrénu a je velmi osvěžující. Její dlouhodobé pití pomáhá při léčbě vysokého tlaku.
Balení – 0,33 l, cena 50,00 Kč